Duke filluar nga java e ardhshme do t" />
Duke filluar nga java e ardhshme do t"/>
Surprise Me!

"Ekopolitikë" - Mitat Tola: Javës tjetër nis fotografimi për shoferët trima

2017-07-12 0 Dailymotion

Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Duke filluar nga java e ardhshme do të nisë fotografimi për të gjithë ata drejtues që shkelin rregullat e qarkullimit.
Lajmin e bëri të ditur, Drejtor i përgjithshëm i Qarkullimit Rrugor, Mitat Tola në emisionin ?Ekopolitikë? me gazetaren Aurora Sulçe.
Mitat Tola: Teknologjia e identifikon drejtuesin e mjetit kur përdor celularin ose kur e vendos rripin dhe gjoba shkon automatikisht, sikurse do të fillojmë javës tjetër. Drejtuesit e mjeteve të cilët nuk i respektojnë ata që rrinë në radhë nga Gjiri i Lalzit deri në Tiranë, bëjnë trimin do të jenë në fokusin e identifikimit elektornik, do ti merret leja e drejtimit dhe do ti pezullohet nga 2 deri në 4 muaj.

Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/vendi/shkeljet-e-rregullave-tola-javes-tjeter-nis-fotografimi-per-shoferet-trima/

sinema sinema Listen Onlie Music